Adopcje

Czy na pewno jesteś gotowy na adopcję?

Zadaj sobie ważne pytania.

Na początek prośba od nas – zastanów się, czy na pewno jesteś gotowy na adopcję.

Zadaj sobie pytania:

  • Czy masz odpowiednie warunki?
  • Czy masz wystarczająco dużo czasu?
  • Czy masz wystarczające nakłady finansowe?
  • Czy wiesz co zrobić ze zwierzakiem podczas Twojego urlopu?

Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś/aś „TAK”, to serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że już niedługo któryś z naszych podopiecznych z Tobą zamieszka.

Jeśli jednak przy którymś pytaniu pojawiła się niepewność i nie jesteś w 100% przekonany/a, może trzeba tę decyzję odłożyć na kilka tygodni, czy nawet miesięcy. Pamiętaj, dla nas najważniejsze jest dobro zwierzęcia.

Każda osoba, która planuje adopcję w naszym ośrodku, będzie zobligowana do wypełnienia i przysłania ankiety złożonej z kilkudziesięciu pytań oraz zapoznania ze zwierzakiem na terenie fundacji jeszcze przed sfinalizowaniem procesu. To bardzo ważne, by spędzić z nim trochę czasu i upewnić się, że obie strony nadają na tych samych falach. Ilość takich spotkań będzie oczywiście uzależniona od reakcji zwierzęcia na nowo poznane osoby. Te bardziej lękowe i wycofane będą potrzebować ich więcej, by się przekonać i zaufać swojej przyszłej rodzinie (co przekładać się będzie także na względy bezpieczeństwa). Wierzymy, że wspólne chwile i zacieśnianie więzów zaowocują piękną i dozgonną przyjaźnią.

Kolejnymi warunkami adopcji są kolejno: wyrażenie zgody na wizytę przed adopcyjną w miejscu zamieszkania zwierzaka oraz podpisanie umowy adopcyjnej. W przypadku adopcji kota obowiązkowe jest również zabezpieczenie okien oraz osiatkowanie balkonu. Nie wydajemy kotów do domów wychodzących!

Edit Page